Bře

Přátelé, je to tady:
TAJEMNÝ BAKOVSKÝ POKLAD OD SVATÉHO BARTOLOMĚJE NALEZEN!

Milí přátelé,

napínavý příběh bakovského pokladu, o kterém jsme Vás informovali v předchozích příspěvcích, se uzavírá:

Na základě indicií a dalších tajných zdrojů jsme neprodleně zahájili pátrání v okolí kostela sv. Bartoloměje a protější budově staré školy, kde sídlí naše knihovna a muzeum. A pátrání bylo úspěšné!

V prastarých půdních prostorách bakovského muzea jsme v tajném koutě pod podlahou objevili velkou truhlici zdobenou krásnými ornamenty. Je chráněna masivním železným zámkem, takže její obsah je nám zatím záhadou.

Ihned jsme kontaktovali archeologické oddělení mladoboleslavského muzea, aby nález prozkoumali. Kdy, kde a jakým způsobem bude truhlice otevřena, je zatím nejasné a souvisí s množstvím odborných analýz, které budou v souvislosti s nálezem prováděny.

Již nyní je však nade vší pochybnost jisté, že se jedná o bájný poklad Velmistra Petra Patzenhauera, stavitele bakovského chrámu!;)

Taťána Dvořáková,
vedoucí městské knihovny a Muzea Bakovska