Dec
Milí přátelé, čtenářky a čtenáři,
bakovská knihovna vyhlašuje speciální předvánoční výtvarnou a literární přehlídku. A co se pod nadpisem vlastně skrývá? Rádi bychom, abyste nám nakreslili či napsali Vaše vzpomínky na Vánoce tak, jak se slavily za „starých dobrých časů“. Uvítáme také, pokud texty doplníte zajímavými dobovými fotografiemi. Obrázky a texty můžete zasílat přímo Vy: pamětníci starších časů, avšak také Vaše dospělé i nedospělé děti, vnoučata, pravnoučata – zkrátka všichni, kteří si nechají od starších o Vánocích vyprávět.
A jak tato myšlenka vznikla? Nápad podělit se s ostatními o své příběhy dostaly tři organizace: Městská knihovna Nymburk, Poradna Včera – Dementia a nymburský dům dětí a mládeže. A nás v Bakově inspirovaly k vyhlášení podobného programu.
Záleží jen na Vás, jak velkou a jak zajímavou přehlídku zážitků společně vytvoříme. Svá díla nám můžete přinést do městské knihovny v Bakově nad Jizerou nebo doručit do 10. prosince na adresu: Městská knihovna Bakov nad Jizerou, Mírové náměstí 84, 294 01 Bakov nad Jizerou.
A již 13. prosince 2021 otevřeme v knihovně jejich výstavu.
Těšíme se na krásné vzpomínky z Vánoc všech kluků a holčiček, které jsou dnes již dědečky a babičkami. Vánoce se blíží, darujme si vzpomínky.