May

Muzeum Bakovska zahajuje 15. 5. 2021 sezónu.  Mezi nové exponáty, které si můžete prohlédnout, patří část mamutí čelisti pocházející z doby ledové. Uvidíte zde také broušené nástroje, bez kterých se neobešli lovci v době kamenné.

Odstartovali jsme již druhý ročník celosezónní hry „VELMISTROVA ŠIFRA“. Start hry prozatím probíhal v Městské knihovně, což platí i nadále. Nyní hru můžete hrát také v době provozu muzea, kde si zakoupíte pergamen s hádankami, podle kterých budete hledat tajemné symboly.

V cíli se pak dostanete nejen k pokladu, ale čeká Vás i překvapení.

Celé dobrodružství trvá cca hodinu. Hra je vhodná pro rodiny s dětmi a skupiny (školy, školky, příměstské tábory, atd.).

Podrobnosti o provozu muzea najdete na: www.knihovnabakov.cz, www.velmistrovasifra.cz