May
Milí přátelé,
na sobotu 21. 5. jsme pro vás připravili pestrý program. Začínáme pohádkou, kterou (pokud nebude pršet) sehrají herci divadla Kozlík se svými loutkami na zahrádce za knihovnou. Děti se zde také podívají do indiánského stanu, ve kterém budou probíhat tvůrčí dílny. V případě nepřízně počasí bude tento program v muzeu.
Program bude pokračovat v Muzeu Bakovska odhalením desek s informacemi o slavných osobnostech našeho města a (dodatečným) veřejným křtem knihy Bakov nad Jizerou, rozcestí středního Pojizeří. Přítomen bude autor knihy Mgr. Vojtěch Dvořák, se kterým si budete povídat o historii našeho města.
Na závěr uslyšíte recitál kapely Jagabab. Ti z vás, kteří tuto kapelu znají, si určitě nenechají ujít středověkou hudbu v podání umělců, kteří vystupují v dobových kostýmech a jejichž zpěvačka doplňuje program tancem. Dětem i dospělým se budou líbit středověké nástroje, které si budou moci prohlédnout a budou mít možnost si na ně zkusit zahrát. Pro Vás, kteří jste tuto kapelu ještě neviděli je to skvělá příležitost se koncertu zúčastnit a seznámit se s umělci, kteří umí interpretovat středověkou gotickou a renesanční hudbu s rockovým pojetím.
Vstupné na celý program je dobrovolné.