Sep

Velký svět malých vláčků

Nejen pro milovníky železnic byla v Muzeu Bakovska otevřena výstava „ Velký svět malých vláčků“. Své modely na kolejištích v měřítku 1:87 (HO) a 1: 120 (TT) prezentovali: Petr Turek, Petr Jordanov, Jaroslav Šimeček, Jakub a Milan Čermákovi, Petr Kainrath a Václav Krypner. Tato parta nadšených modelářů, kteří zde své umění vystavili, proměnila výstavní síň doslova v ráj mašinek, které projížděly malebnou krajinou doplněnou domečky, tunely a zelení. Scenérie byla vypracovaná do nejmenších detailů, nechyběly ani postavičky a miniaturní auta. A tak, přestože se život v naší republice na dva roky trochu „zastavil“ a ani výstavy nebylo možné realizovat, nezastavila se práce našich modelářů, ba právě naopak. Opět ukázali svou velkou trpělivost, šikovnost, fantazii, ale také znalost historických pramenů. Výstava byla doplněna obrázky železnic s historickými plakáty ze sbírky pana Kainratha.

Navštívilo ji více než 300 návštěvníků z řad veřejnosti a také žáci několika tříd bakovské ZŠ a Mateřské školy.