Dub

Nová kniha z oblíbené série Kapřík Metlík

Jan Opatřil – Pstroužek Vikoušek utíká z Kamenice (český bohatě ilustrovaný příběh pro děti)

Beletrie dospělí

Jan Bauer – Příliš mnoho podezřelých (český historický detektivní román)

Sandra Brown – Letenka z džungle (americký romantický příběh s dobrodružnými prvky)

Jiří Březina – Mizení (český detektivní román)

Barbara Cartland – Cesta do nebes (anglický milostný román z Anglie)

Barbara Cartland – Nenadálá láska (anglický milostný román z konce 19. století)

Oldřiška Ciprová – Drahomíra (český historický román)

Michael Connelly – Zákon neviny (americký detektivní román)

Jeffery Deaver – Poslední důkaz (americký detektivní román)

Dagmar Digma Čechová – Okno s dívkou a ptáčkem (český román s kriminální zápletkou)

Brian Freeman – Klikatá cesta (americký detektivní thriller)

Brian Freeman – Vnitřní hlas (americký krimithriller)

Michaela Grünigová – Rodinný hotel 1: Nový začátek (německý román; úvodní část rodinné ságy o hoteliérské rodině)

Kristin Harmel – Vinařova žena (americký román o lásce, zradě, válce a vínu)

Mary Higgins Clark – Melodie stále zní (americký detektivní román)

E. L. James – Freed (anglický erotický román; Padesát odstínů svobody pohledem Christiana Greye)

Jozef Karika – Trhlina (slovenský horor)

Jindřiška Kracíková – Veselé Vánoce, Kristýno! (český román pro ženy ze současnosti)

Karin Krajčo Babinská – Za sny (český psychologický román)

Ruth Kvarnström-Jonesová – Pekárna plná života (anglický román pro ženy; pokračování rodinného příběhu Pekárna s vůní skořice)

Jitka Ludvíková – Venuše (Původní česká detektivka)

Heather Morrisová – Příběhy naděje (autobiografické vzpomínky; přeživší holocaust; od novozélandské autorky bestsellerů Tatér z Osvětimi a Cilčina cesta)

Jojo Moyesová – Jeden plus jedna (anglický román)

František Niedl – Platnéř (český historicko-dobrodružný román)

Håkan Östlundh – Prorokova smrt (závěrečná část švédské kriminální trilogie)

Kathy Reichs – Falešné kosti (americký detektivní thriller; známá antropoložka ze seriálu Sběratelé kostí)

J. D. Robb – Než udeří stín (americký kriminální román)

J. D. Robb – Závan smrti (americký detektivní román známé autorky Nory Roberts)

Nora Roberts – Hvězdy osudu (americký fantasy román pro ženy)

Jennifer Rosner – Žlutý ptáček zpívá (americký román; Polsko; holocaust)

Catherine Shepherd – Vražda bez soucitu (německý detektivní román)

Catherine Shepherd – Vražda na blatech (další detektivka se soudní patoložkou Julií Schwarzovou v hlavní roli)

Karin Slaughter – Mlčící žena (americký thriller)

Karin Slaughter – Poslední vdova (americký detektivní thriller)

Wilbur Smith – Temné dědictví (anglický dobrodružný román z prostředí Afriky po 2. světové válce)

Danielle Steel – V otcových stopách (americký román)

Dita Táborská – Černé jazyky (český román odehrávající se v Tchaj-wanu)

Jakub Trpiš – Volba (český román s fantastickými prvky; téma duchovního a osobnostního rozvoje)

C. J. Tudor – Jáma (anglický thriller)

Penelope Ward, Vi Keeland – Drzý bastard (americký erotický román)

Alison Weirová – Šest tudorovských královen 4: Anna Klevská (anglický historický román z cyklu příběhů o manželkách panovníka Jindřicha VIII.)

Naučná literatura dospělí

Hana Bláhová – Život čaroděj: Nejen o tom, jak mi dítě s Downovým syndromem darovalo svobodu (autobiografické vzpomínky)

David Hecl – Mluví k vám kapitán (dopravní piloti Česko; rozhovory)

Tomáš Kosačík (Břicháč Tom) – Nakup a uvař na 2 dny (jednoduché plány, jak si uvařit zdravé jídlo na více dnů)

Eva Meijerová – Řeč zvířat …a můžeme jí rozumět? (populárně-naučná publikace; psychologie a chování živočichů)

Roman Pavela – Zeleninová zahrádka polopatě (příručky; zahrádkářství; televizní pořady)

Regionální literatura

Milada Vrbová a kol. – Chráněná příroda Mladoboleslavska

Novinky budou dostupné od pondělí 11. 04. 2022

Dub
Milí přátelé,
unikátní, nádherně zrestaurovaný zvon z báně bakovského kostela sv. Bartoloměje z roku 1608 zdobí ode dneška vstupní halu městské knihovny a Muzea Bakovska:
Náročné ošetření zajistila zvonařská dílna p. Petra Manouška ze Zbraslavi a špičkově provedenou nosnou konstrukci vyrobil p. Jiří Halámka z Bakova nad Jizerou.
Velký dík patří p. faráři Jiřímu Veithovi, který souhlasil s jeho bezplatným převodem do majetku našeho městu. Chybělo přitom málo a zvon neměl v Bakově zůstat vůbec;)
Jsem nadšený, že se vše podařilo a výsledek je skutečně dokonalý. Mnoho měst nám může takto nádhernou a cennou památku závidět!
Slanostní požehnání zvonu panem farářem proběhne tuto NE 10.4. v 10:00.
Vojtěch Dvořák,
zvony pro Bakovsko