Pro
Pod stromeček patří také trocha humoru – již dnes si můžete v knihovně zakoupit knihu „Když sranda vzniká v posteli“ , kterou vydal Spokojený domov, o.p.s.. Texty napsal a fotografický a kreslený materiál knihy uspořádal Mgr. Petr Novák.
O knize:
Jiří Flekna (1959–2021) z Bakova nad Jizerou byl po těžkém úrazu páteře více než třicet let upoutaný na invalidní vozík. Přesto svůj život nevzdával. Začátkem 80. let začal kreslit vtipy. Publikoval je v časopisech a za sebou měl i řadu výstav na různých místech ČR. Vyvrcholením jeho tvorby měla být kniha kresleného humoru, na které již začal spolu s přáteli pracovat. V březnu 2021 nás předčasně opustil. Jelikož už byla jasná Jirkova konkrétní představa, přátelé a rodina se rozhodli, že knihu vydají in memoriam.
Kniha Když sranda vzniká v posteli představuje souhrn celoživotní tvorby kresleného humoru Jiřího Flekny. Humoru, který vzhledem k handicapu autora vznikl vleže, v posteli. Doplněna je řadou fotografií a zajímavostí z autorova života.
cena knihy: 150,- Kč