Zář

S dětmi 1. tříd bakovské Základní školy jsme se seznámily pomocí putovního klubíčka. Pak jsme jim ukázaly knihovnu a dětské oddělení. Podívaly se, které knížky jsou určené pro začínající čtenáře a prohlédly si knižní novinky. Svěřily jsme dětem, že v knihovně od rána něco potichounku pípalo. Zanedlouho děti objevily špačka Kamila, který pro ně měl dopis. Společnými silami jsme si přečetly, že máme hledat jako kamarádku, která se jmenuje Leonka. Leonka se schovávala v Naučené literatuře a měla u sebe knihu „Kamil neumí lítat: Pohádka o špačkovi knihomolovi“ od Jennifer Berne, kterou jsme dětem přečetly. Byla o ptačí migraci, špačku Kamilovi, který rád četl a nenaučil se létat. Znalosti z knih nakonec zachrání celé hejno a při oslavě Kamil poprvé vzlétne – příběh má šťastný konec!

Hejno špačků jsme svěřily také dětem, které slíbily, že se o ně budou dobře starat. Se špačky si děti odnesly knížku „Krákorčina abeceda“ od Ivany Kocmanové, se kterou budou pracovat ve škole. A my se těšíme na další návštěvu!