19
Bře

Milí studenti,

povinnou četbu si můžete přečíst online a zdarma. Nachystali jsme si pro Vás několik užitečných odkazů.

Databazeknih.cz si pro Vás připravila 1308 e-knih zdarma ke stažení, které poskytla Městská knihovna v Praze. Stahovat můžete v několika formátech, také ve formátu pro Vaši čtečku. Vybírat lze ze spousty žánrových kategorií, mezi e-knihami naleznete kromě povinné četby také učebnice a slovníky.

https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

https://www.mlp.cz/cz/katalog-on-line/eknihy

Národní knihovna zpřístupnila pro studenty a pedagogy veřejných i soukromých vysokých škol 206 000 titulů knih, novin a časopisů online. Po dobu vyhlášeného nouzového stavu se tak odkudkoli dostanete k fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol. Soubory si můžete otevřít a přečíst, stahování a tisk aplikace neumožňuje.

http://kramerius-vs.nkp.cz

Tituly z povinné četby naleznete také ve formě audioknih, které zpřístupnil Český rozhlas. Poslechnout si můžete např. básně z Erbenovy Kytice, texty Josefa Čapka nebo novelu Josefa Škvoreckého.

https://temata.rozhlas.cz/hry-a-cetba

Ke studiu, dohledávání  relevantních zdrojů, můžete využít Google Scholar. K dispozici je jak jednoduché, tak rozšířené vyhledávání, které Vám umožní hledat pomocí klíčových slov i v plných textech.

https://scholar.google.com

Své fondy zpřístupnila také Akademie věd ČR, kde najdete knihy, noviny, časopisy, jednotlivé články české i zahraniční. Knihovna disponuje jak odbornými vědeckými informacemi, tak odpočinkovým čtením. Poplatek za registraci je nyní snížen na symbolickou 1,- Kč.

https://www.lib.cas.cz/knihovnaonline/

Užitečné odkazy si pro studenty připravila také Univerzita Karlova. V odkazu najdete spoustu českých, ale i zahraničních zdrojů.

https://www.ff.cuni.cz/2020/03/uzitecne-odkazy-dobe-uzavirky-knihoven

Vysoká škola ekonomie a managementu zpřístupnila online svou výukovou aplikaci Videolearning VŠEM s více než 200 odbornými kurzy. Můžete tak shlédnout přednášky z oblasti marketingu, managementu, ekonomie, psychologie, financí, mezinárodních vztahů, práva, aj. K dispozici jsou také učebnice – opět zdarma.

https://www.vsem.cz/aktualita/studium-vsem-zdarma

Další zdroje průběžně přidáváme na naše Facebookové a Instagramové stránky:

https://www.facebook.com/mkbakov/

https://www.instagram.com/knihovna_bakov/

Sledujte nás a dozvíte se víc!