19
Bře

Milí čtenáři,

v době uzavřené knihovny si Vám dovolujeme nabídnout alespoň několik užitečných odkazů.

Databazeknih.cz zpřístupnila spolu s Městskou knihovnou v Praze 1308 e-knih. Vybírat můžete z různých žánrových kategorií a tituly si můžete stáhnout v libovolném formátu vhodném i pro Vaše čtečky e-knih.

https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

https://www.mlp.cz/cz/katalog-on-line/eknihy

Své fondy zpřístupnila Akademie věd ČR za symbolickou 1,- Kč. Kromě odborných informací pro studenty a zájmové studium zde najdete také odpočinkovou četbu.

https://www.lib.cas.cz/knihovnaonline/

Rozhlasové hry a audioknihy zpřístupnil Český rozhlas. Knihy si tak můžete ve zvukové podobě poslechnout zcela zdarma. Nabídka mluveného slova obsahuje také pohádky pro děti.

https://temata.rozhlas.cz/hry-a-cetba

Booko je mimořádně na měsíc zdarma. Desítky příběhů pro děti od 2 do 10 let. Více informací se dozvíte v odkazu.

https://booko.cz/booko-je-mimoradne-na-mesic-zdarma

#Knihovnyprotiviru – Portál, který vznikl jako rozcestník elektronických zdrojů, Vám usnadní vyhledávání jednotlivých dokumentů.

https://protiviru.knihovny.cz

Žáci základních škol a studenti škol středních se mohou zapojit do online výukových kurzů. Do konce školního roku jsou kurzy k dispozici zcela zdarma.

https://redmonster.cz/kurzy

Tyto online výukové kurzy jsou dostupné také pro vysokoškoláky. Součástí kurzu jsou i online knihy obsahují problematiku týkající se daného tématu.

https://unicornpublishing.eu/

V současné situaci se rozhodli také nakladatelé zpřístupnit své elektronické publikace zdarma. Využít služby nakladatelů mohou jak studenti škol státních, tak soukromých. Literaturu touto cestou aktuálně zpřístupňují nakladatelé: Grada, Portál, Galén, Jota, Práh, Karolinum, Masarykova univerzita, Epocha a další. Služba je dostupná i široké veřejnosti. Více informací se dozvíte zde:

https://www.bookport.cz/uvod/

Další zdroje průběžně přidáváme na naše Facebookové a Instagramové stránky:

https://www.facebook.com/mkbakov/

https://www.instagram.com/knihovna_bakov/

Sledujte nás a dozvíte se víc!